Informacja na temat rozwiązań tak zwanej TARCZY ANTYKRYZYSOWEJ

Szanowni Państwo,

Poniżej przedstawiamy Państwu informacje o wybranych przepisach dotyczących w obszarach zatrudnienia i opodatkowania, wchodzących w życie w związku z epidemią COVID-19 (tzw. tarcza antykryzysowa).

Z uwagi na skalę wprowadzonych regulacji, wybraliśmy te zmiany w prawie, które w naszej ocenie są najistotniejsze i mają zastosowanie dla profilu klientów KBA. Rozwiązania dedykowane poszczególnym branżom nie są przedmiotem niniejszego materiału. Podobnie nie omawiamy przepisów dotyczących prawa cywilnego, procedury podatkowej, prawa spółek handlowych, rozwiązań wspomagających płynności za pomocą instrumentów bankowych czy pakietu na innowacje. Jeśli pojawi się taka potrzeba, to prosimy
o kontakt.

Liczymy, że informacje te okażą się dla Państwa przydatne. Przygotowaliśmy je w oparciu o dostępne źródła. Korzystanie z nich wymaga jednak starannego porównania faktycznej sytuacji z dotychczasowymi i nowymi regulacjami. Dlatego nie możemy traktować ich jako informacji wiążącej, tym bardziej, że konkretne wnioski i działania będą podlegały ocenie właściwych organów, do których będą skierowane.
Zapraszamy do kontaktu, gdyby potrzebne były dodatkowe informacje lub wyjaśnienia.
Zespół KBA sp. z o.o.
KBA-info-COVID-19.pdf (97 pobrań)