Historia

działamy od 1992 roku

 

Krótka historia

 


1990A– pierwszy rok przełomu w polskiej gospodarce. Tego samego roku Maria Korycka i Tomasz Budziak zakładają spółkę zajmującą się doradztwem gospodarczym. Spółka ta działając na początku okresu transformacji stworzyła podwaliny pod działalność audytorską.


1993– powstaje Korycka, Budziak & Rewidenci (KBR) – do dotychczasowych Partnerów Marii Koryckiej i Tomasza Budziaka dołaczają Jan i Krystyna Motławscy. Synteza działalności doradczej, audytorskiej oraz księgowej pozwala na szybki rozwój.


1999
– KBR kupuje większość udziałów w Pro Invest Audyt, założonej w 1992 r. i doprowadza do w następnym roku do pełnej integracji obu firm jako Korycka, Budziak & Audytorzy sp. z o.o., czyli dzisiejsze KBA sp. z o.o.

 


2006– zmiany w składzie Partnerów – Jan i Krystyna Motławscy po wielu latach pracy udają się na emeryturę. Firma liczy ponad 40 pracowników, w tym biegli rewidenci, doradcy podatkowi, licencjonowani księgowi.


2008– zakup od Banku Pekao S.A. wszystkich udziałów w Centrum Usług Księgowych sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Tym samym rozszerzenie portfela usług w branży nieruchomości oraz finansowej.

 


1992– powstaje Pro-Invest Audyt (PIA) – wśród założycieli późniejszy Partner w naszej firmie Ewa Orkwiszewska. PIA staje się jednym z liderów audytów prospektów emisyjnych..


1998– KBR zostaje członkiem i udziałowcem globalnej sieci firm audytorskich S.C. International. Orientacja profilu na obsługę klientów zagranicznych oraz konsolidacje grup kapitałowych.

 


2000– konsolidacja działalności pod nową nazwą Korycka, Budziak & Audytorzy jako kontynuacja bytu prawnego dawnego PIA – zdobycie trwałej pozycji uznanej firmy audytorskiej o kapitale polskim.


2007– w wyniku międzynarodowej fuzji SC International łączy się z Nexia International. Powstaje światowa sieć będąca w Globalnym Top 10 firm księgowych wg International Accounting Bulletin.


2011– nagroda – The Nexia International Firm of the Year Award

 
2015Maria Korycka opuszcza grono partnerów Korycka, Budziak & Audytorzy Sp. z o.o. współpracując nadal jako doradca podatkowy.2016– Zmiana nazwy na stosowany dotychczas skrót KBA sp. z o.o. Nowa odsłona logo. Nowa siedziba.